Δραστηριότητες τμημάτων Α τάξης στο 1ο τρίμηνο

Δημιουργία γραμμάτων με πλαστελίνη (βελτίωση λεπτής δραστηριότητας), τμήμα Α2

28/10/2023: Δημιουργία στεφανιού για την 28/10, τμήμα Α2

14/11/2023: Επίσκεψη στην Αμερικανική Γεωργική Σχολή στα πλαίσια του Εργαστηρίου Δεξιοτήτων. Υγεία και Διατροφή, πρόγραμμα “Ένα πιάτο για την υγεία μου”, τμήματα Α1, Α2, Α3

11/2023: Βιωματικό Εργαστήρι !

Οι μαθητές της Α΄ τάξης,  στα πλαίσια του μαθήματος: « Εργαστήρια Δεξιοτήτων» με θέμα τη Διατροφή, επισκέφτηκαν   φούρνο της περιοχής και αφού περιηγήθηκαν αρχικά στο χώρο και συζήτησαν με τον κύριο Γιάννη για τα είδη των ψωμιών και των δημητριακών, καθώς και για τα οφέλη τους στη διατροφή μας, στη συνέχεια ζύμωσαν  ψωμί  με σύγχρονα μηχανήματα και  ζύμωσαν, έπλασαν αλλά και  έψησαν τσουρέκια με αγνά υλικά.

22/12/2023: Επίσκεψη στο ταχυδρομείο (Τμήμα Α1)

Απολαμβάνοντας την αθωότητα των παιδιών!  Οι μαθητές της Α΄ τάξης στα ΕΛΤΑ  Γιαννιτσών, ταχυδρομώντας το γράμμα τους στον Άγιο Βασίλη!

22/12/2023: Επίσκεψη στο ταχυδρομείο -(Τμήμα Α2)

Υπεύθυνες Εκπαιδευτικοί:

Κυριακή Καλιωτάκη, Δασκάλα Τμήματος Α1